Suplementy diety

Suplementy diety w odchudzaniu

Właściwie zbilansowana dieta to nie tylko umiejętnie komponowane posiłki, ale także suplementy. Te, które wspomagają odchudzanie, można podzielić na cztery grupy.

Środki, które hamują łaknienie

Tego typu preparaty produkuje się na bazie substancji roślinnych czynnych i ekstraktów z alg i owoców takich, jak morszczyn, guma karaya, guma guar, ispaghul, jabłko, cytryna oraz wiele innych. Większość z wymienionych składników ma właściwości pęczniejące, przez co zajmują miejsce w żołądku, wywołując uczucie sytości. Tych suplementów nie należy jednak nadużywać, lub traktować jako składnik diety, hamujący apetyt, ponieważ przyjmowane w ilościach większych niż wskazane, mogą powodować wzdęcia oraz biegunki.

Pobierz fabryka outlet kod rabatowy.

Spalacze tłuszczu

Suplementy diety, które mają za zadanie rozprawić się z nadmiarem tłuszczu, zawierają zwykle pochodzącą z zielonej herbaty (zobacz: Smaczna Herbata kod rabatowy nowe okazje) kofeinę czy guaranę. Mają za zadanie zwiększać termogenezę w organizmie, z kolei te, które powstały na bazie chitozanu, ispahulu czy gumy karaya zmniejszą ilość wchłanianych tłuszczów. Ważne jest w tym miejscu zaznaczenie, że preparaty te nie spalają już istniejącej tkanki tłuszczowej. Dla chętnych do ich stosowania istotne jest także, że najlepiej te suplementy połączyć w ramach programu, przewidującego zwiększoną aktywność fizyczną i odpowiednio zbilansowane odżywianie.

Zobacz  legia sklep promocje

Oczyszczające suplementy diety

Ta grupa suplementów diety opiera swoje działanie na bazie roślin moczopędnych (zielona herbata, brzoza, szypułki wiśni czy jesion). Nie poleca się ich stosowania, ponieważ przyczyniają się do dużej utraty wody z organizmu i nie działają na tkankę tłuszczową.

Sprawdź  dhl kod rabatowy

Preparaty na płaski brzuch

Suplementy o takim zadaniu działają głównie na minimalizowanie skutków wzdęć. W swoim kładzie zawierają błonnik i składniki mineralne i organiczne, które about you kod rabatowy​pozwalają pozbyć się tego krępującego i mało estetycznego uczucia. Powszechnie uważa się, że w tej grupie suplementów można liczyć na takie, które spalają tłuszcz z okolic talii i brzucha. Nie jest to prawdą.

 

Tabletki na odchudzanie a środki ostrożności

Suplementom diety, które mają za zadanie wspomagać odchudzanie, zawsze powinny wyjaśniać, że oczekiwane rezultaty mogą być osiągnięte jedynie tylko przy jednoczesnym stosowaniu odpowiedniej diety o obniżonej ilości kalorii oraz przy zwiększonej aktywności fizycznej. Te środki to wsparcie programu odchudzania a nie samodzielne środki odchudzające. Aby uniknąć efektu jojo warto na stałe zmienić nawyki żywieniowe i włączyć do swojego życia aktywność fizyczną.