Kosmetyki

Jak dbać o usta wiosną?

Każda kobieta dba o wygląd, chce mieć piękną cerę, lśniące włosy, piękne długie rzęsy. Skóra po zimie jest sucha i zaczerwieniona. Popękane usta nie zachęcają i nie są symbolem zmysłowości.

Suche usta

Naskórek na ustach jest cienki i delikatny. Wargi mają tendencję do suchości. Dlatego bez nawilżenia pękają i są szorstkie. Aplikacja szminki pogorszy ten stan i uwydatni jeszcze łuszczący się naskórek. Dlatego warto zadbać o to, by użyć odpowiedni balsam i nawilżyć swoje usta.

balsam do suchych ust

Jakie składniki posiada dobry balsam?

Usta nie mają gruczołów łojowych. Dlatego same nie są w stanie się natłuścić i ochronić. Lekiem na ten problem będzie witamina A oraz E, wosk pszczeli, miód, masło shea, masło kakaowe, proteiny i różne olejki. Warto wybrać takie kosmetyki, które z myślą o ustach są przygotowywane i faktycznie mamy gwarancje, że będą one miały pozytywny na nie wpływ.

Masaż w połączeniu z peelingiem

Obdarte skórki warg można ratować masażem ust. Co jakiś czas warto wykonać peeling, ponieważ odstające skórki na wargach powodują bolesne ranki. Jeśli nie mamy kosmetyku do peelingu w domu można samodzielnie taki peeling na usta wykonać z miodu, cukru, oliwy. Taką mieszanką należy delikatnie masować palcem usta. Peeling wykonujemy raz w tygodniu a po wykonaniu nakładamy balsam ochronny.

W aplikacji mobilnej Ding znajdziesz aktualne promocje wielu sklepów na Twoją kieszeń!